Běhání je velmi oblíbený sport, jelikož ho může dělat téměř každý a nic moc k němu nepotřebujete. Není vhodný ale pro lidi s obezitou a pro ty, kteří mají problémy s koleny. Jinak se ale může naučit běhat opravdu každý. Podívejme se na důvody, proč byste měli začít běhat.

Odbourávač stresu

Běhání je skvělý způsob, jak odbourat stres. Ve chvíli, kdy běháte vás daná činnost tolik zaměstná, že nebudeme mít čas myslet na to, co u vás stres způsobuje. Pohyb uvolní vaše tělo i mysl a budete se cítit méně pod tlakem.

Levný sport

Běhání je levný sport, proto je také tak oblíbený. Jediné, co opravdu nepodceňujte, jsou běžecké boty. Tenisky, které jste koupili někde za pár stovek nejsou na běhání vhodné. Noha potřebuje mít při běhu správné postavení a oporu, a to právě zajišťují běžecké boty. Jak budete mít boty, přidejte k nim tepláky, legíny na cvičení nebo jiné pohodlné oblečení a můžete vyrazit.

boty

Lepší spánek

Po pohybové aktivitě se vám bude prokazatelně lépe spát. Tělo se unaví tím správným způsobem a váš spánek bude hlubší a kvalitnější. Pokud budete sportovat pravidelně, zlepší se celkově váš spánkový cyklus.

Zlepší se vám pleť

Velmi příjemným benefitem je zlepšení stavu vaší pleti. Běháním urychlujete proces cirkulace krve a transportu výživných látek. Taktéž se urychluje vylučování odpadních látek, což má blahodárný účinek pro vaši pleť.

běhání

Prevence onemocnění srdce

Stejně jako spousta jiných sportů, i běháním předcházíte možným onemocněním srdce, jako je třeba infarkt. Zlepšení cirkulace krve a lepší okysličení je pro vaše srdíčko velmi důležité.

Zpevnění kostí

Vaše kosti se po pravidelném běhání stanou silnějšími. Pokud budou neustále stimulovány tímto druhem pohybu, zesílí a nebudou tak křehké a náchylné ke zranění, až váš věk pokročí třeba do důchodového věku. Vaše svaly rovněž zesílí, především ty v dolních partiích.