Někteří lidé ale to štěstí nemají a musí do práce chodit pracovat každý den a doma zůstat nemohou. Totiž definice home office je to, že člověk pracuje z domova a nijak ho to neovlivní. Může si práci vzít domů a tam pracovat a klidně si ji i může rozložit podle sebe podle toho, jak a kolik má času. Většinou se jedná o práce, při kterých se pracuje na počítači s různými speciálními programy a podobně a může to člověk provádět z domova. Protože taková zdravotní sestřička logicky moc z domova pracovat nemůže, protože jak si asi může domů vzít pacienty a ošetřovat je doma. Nejde to. Proto na home office mohou být pouze ti, kteří ke své práci využívají počítač a jejich celá práce probíhá na počítači. Někteří lidé, kteří tuto možnost mají, ale nevyužívají ji, k tomu mají určitý důvod a rozhodně to nedělají jen tak bez žádného důvodu, protože kdo může při práci zůstat doma tam asi i zůstane, pokud je to možné a je tak domluven se zaměstnavatelem.

home office

Lidé, kteří tohoto nevyužijí, k tomu tedy mají většinou dost dobré důvody. Jedním z nich jsou například děti. Mají doma děti a zkrátka by nemohli pracovat, neměli by na to čas a ani klid, protože děti by je neustále otravovaly a takhle by se tito lidé nemohli plně věnovat práci tak, jak by asi chtěli. Je to však normální takto utíkat do práce, člověk si alespoň uvědomí, že stejně je lepší práci oddělit od domova, protože práci si domů tahat nemáme, to říká každý psycholog, pokud chceme, abychom si alespoň na chvíli doma odpočinuli. A je to pravda, když se nad tím zamyslíme.

počítač

Pracovat z domova je sice fajn, ale může to mít třeba i nevýhodu v tom stylu, že se člověku doma zkrátka pracovat nechce a doma není zas tolik produktivní. V práci to člověka logicky donutí pracovat, protože hold tam ani nic jiného dělat nejde, co by tam člověk asi tak dělal. Doma ale může člověk dělat plno jiných věcí než práci a proto je těžké se k práci přinutit.