Věnujte se dětem, aby nepropadly mobilní mánii

Generace našich předků to měly svým způsobem snazší, protože neznaly lákadla současné moderní doby. Neměli k dispozici výpočetní techniku ani mobilní telefony, neexistoval žádný Internet a nebyl nikdo, kdo by vám posílal krátké textové zprávy nebo nějaké sdělení e-mailem. V této době měli na sebe lidé paradoxně více času a mohli se také více osobně věnovat svým dětem. A děti zas měly více času na spontánní hraní pod širým nebem, na čerstvém vzduchu a na slunci.

pták pod pergolou

Jestliže si plně uvědomujete problém, který ohrožuje vaše ratolesti tím, že mohou propadnout závislosti na mobilních telefonech, nabídněte jim jinou alternativu zábavy. Nemá smysl něco neustále zakazovat a přikazovat, to nikam nevede, osvědčený způsob výchovy je pouze inspirace a vlastní příklad.

Máte-li možnost, vyjeďte s dětmi na kolech na víkendový výlet, berte je častěji do přírody, navštěvujte botanické a zoologické zahrady, jezděte se koupat k přírodním rezervoárům, vyrazte spolu na vodácké putování anebo na horolezecké soustředění.

dřevěná pergola

Zkuste to i s pergolou

Máte-li na zahradě dřevěnou pergolu, máte k dispozici ideálního společníka pro hru s dětmi. Pod pergolou si zahrajete i v dešti, například karetní a deskové hry, můžete tu s dětmi postavit autodráhu, železniční modely, můžete spolu stavět házecího větroně, můžete s trochou nostalgie zakoupit stavebnici Merkur a předvést dětem, jak se z ní staví portálový jeřáb, holčičky si pod pergolu mohou vzít panenky a stavět jim papírové, textilní či dřevěné domečky, pod pergolou mohou s vámi dočasně přebývat morčata, králíci a křečci, můžete sem odnést klec s kanárem, můžete tu s dětmi grilovat třeba i veganské pochoutky, můžete si na zahradní stůl rozložit puzzle a je možné tu s papírovou mapou plánovat trasy vašich výletů na kolech.

Využijte největší výhody pergoly, a tou je kontakt s přírodou, pobyt na čerstvém vzduchu a v podstatě neomezené časové možnosti pro trávení volných chvil.