Čas od času se každý z nás potřebuje trochu odreagovat a užít si zábavu s přáteli. Určitě to všichni známe – někdy zažijeme náročný den v práci, nakupí se starosti a jsme často vyčerpaní nebo přepracování. Je potřeba pravidelně odpočívat, dopřávat svému tělu oddech a taky prostě jednoduše vypnout. Zaručenou terapií je setkání s přáteli se sklenkou dobrého vína. Jak jistě všichni víme, alkohol tělo uvolňuje a dostává do příjemného osvobozujícího stavu. Je to samozřejmě myšleno v přiměřené míře, všeho totiž moc škodí. Ale pokud si dáte se svými nejbližšími sklenku oblíbeného vína, zaručeně se budete cítit lépe a na chvíli zapomenete na běžné starosti.

červené víno

Víno také dokáže dobře rozvázat jazyk a zbavit vás ostýchavosti, což někdy není vůbec na škodu. Každému samozřejmě chutná jiné víno a upřednostňuje jinou odrůdu. Můžete mít rádi víno červené, bílé nebo třeba růžové, každopádně se vždy vyplatí koupit si víno kvalitní. Víno je také vděčným dárkem pro vaše nejbližší, kteří zajisté ocení právě na společné večery. I pro ně se vyplatí kupovat vybrané a ověřené výrobce a tím pádem také kvalitní víno.

žena a alkohol

Nikdo z nás přeci nechce, aby jej druhý den bolela po víně hlava… Pokud si potrpíte na etiketu a vzorné stolování, měli byste rozlišovat sklenice na bílé víno a sklenice na červené víno. Každá z nich má jiný tvar a je určena právě pro vybraný druh vína. Stejně tak je tomu v případě šumivého vína čili sektu. Naučte se také víno správně držet, protože i to vypovídá o dobrých způsobech stolování, zvláště pokud se ocitnete ve vybrané společnosti. Pokud se chcete o víno zajímat do větší hloubky, je dobré naučit se rozlišovat, co se k jakému vínu hodí. Každý pokrm je určen k jinému druhu vína, aby se tyto chutě k sobě dokonale hodily. Zvlášť při významnějších příležitostech nepodceňujte jejich výběr!