Když se řekne léto, většina si představí horký letní den, u vody s osvěžujícím drinkem či vynikající zmrzlinou. Pod frází ležet u vody si můžeme představit různé destinace a formy vody. Uklidňující šepot moře; řeku za vesnicí, kde si osvěžíte vy i vaši čtyřnohý mazlíčci; písák, který slučuje v sobě slučuje ideální koupačku i přírodu. Jedna varianta je však ta úplně nejoblíbenější napříč různými věkovými skupinami a preferencemi – BAZÉN.

bazén

Proč jsem ho na začátku přirovnal k ohni? Stejně jako plamen lidstvu slouží a pomáhá mu zpříjemňovat život na Zemi. Bazén organismus osvěží, ochladí, a ještě si v něm zažijete spousty legrace s rodinnou a přáteli. Nebo si jen lehneme na lehátko s zaposloucháme se do zvuků přírody či příjemné hudby, nebo si do ruky uchopíme kvalitní četbu. Proč je vlastně tak oblíbený? V soukromí si užijete čistou vodu a ničím a nikým nejste omezováni. Nic však nemá jen jednu stranu. Tak jako bez práce nejsou koláče, tak i bez práce není čistý bazén. Když zapomeneme na oheň buď vyhoříme a nebo nám vyhasne, stejně je to s bazénem. Zanedbaný bazén není v žádném případě atraktivní.

Jeden prvek je spjatý neodlučitelně s bazény – chlor. Proč? Jedná se o desinfekční prostředek. Zabraňuje nevítaným organismům se množit a kontaminovat vodu. To však nestačí. Přítomnost chloru se nerovná automaticky čistý bazén. Před mechanickými nečistotami vodu neubráni. Co tím myslím? Všechno co nám do bazénu může spadnout – hmyz ze vzduchu, listí a další nečistoty. Naštěstí existuje jednoduché řešení ve formě bazénové folie Chlorito.

bazén

Bazénová plachta fyzicky ochrání hladinu https://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/potraviny-ktere-snizuji-cukr-v-krvi-jak-nedostat-cukrovku-346.html vody od spádu nečistot. Na trhu naleznete mnoho druhů a tvarů. Všechny se zaměřují na jeden úkol – udržet vodu čistou. Kdo si žádá opravdu komfort může sáhnout po solární plachtě. Jak již název napovídá díky slunečním paprskům zajistí zvýšení teploty vody. V zimě naopak využijte zazimovací plachty.