Mobil · 20. 8. 2022

Všední mobil

Co byste dělali, kdyby přestal existovat úplně mobilní telefon? Já vůbec nevím, co bych si počala. Protože jsem zvyklá už na mobilní telefon, že ho používám opravdu každý den. A je to taky první a poslední věc, kterou dělám ráno a kterou dělám večer. Protože večer před spaním si nedokážu představit, že bych si nemohla zahrát nějakou hru na mobilu. A taky každé ráno mě mobil budí. Můj jediný budík doma je ten, který mám na mobilním telefonu. Takže bych se bez mobilního telefonu opravdu vůbec neobešla. A nevstala bych do práce. Navíc svůj mobilní telefon taky používám na to, že tam mám pracovní kontakty, takže to nemám jenom na osobní použití, ale mobil taky používám v práci. A používám ho opravdu každý den a velkou část dne trávím na mobilu a nevadí mi to. A možná si říkáte, že je to ostuda, že by to být neměl.
 
S mobilem ráda fotím.
 

Ale já o sobě vím, že trávím opravdu mnoho času na mobilním telefonu, protože tam taky hraji hry. Anebo když třeba čekám ve frontě nebo jsem u lékaře v čekárně, tak samozřejmě taky hraji různé hry na mobilu. Ale já nejsem jediná! Nejsem jediný mobilní maniak v čekárně u lékaře. To, když se dívám okolo, tak vidí mnoho lidí, jak si sedí u lékaře na lavičce a taky hraji hry na mobilu a nikomu to nepřijde divné. Vždyť taky proč, žijeme v moderní době, tak proč se za mobil stydět?

Mobil má už každý.

A nevím, co je na tom divného. Navíc už i malé děti umí zacházet s mobilním telefonem, tak proč já jako dospělá bych si nemohla hrát taky s mobilem v ruce, když nemám zrovna co dělat. Sice ano, mám práci a taky dítě, ale nikdy nedávám mobil na první místo. Mobil používám na hry pouze v tu dobu, když mě momentálně nikdo nepotřebuje. Takže si někdy taky hraji hry ve vaně. Tam mě nikdo neruší a je moc fajn. A co vy? Jistě máte mobil, ale taky na něm hrajete hry nebo máte mobilní telefon pouze na volání a zprávy?