Co byste dělali, kdyby přestal existovat úplně mobilní telefon? Já vůbec nevím, co bych si počala. Protože jsem zvyklá už na mobilní telefon, že ho používám opravdu každý den. A je to taky první a poslední věc, kterou dělám ráno a kterou dělám večer. Protože večer před spaním si nedokážu představit, že bych si nemohla zahrát nějakou hru na mobilu. A taky každé ráno mě mobil budí. Můj jediný budík doma je ten, který mám na mobilním telefonu. Takže bych se bez mobilního telefonu opravdu vůbec neobešla. A nevstala bych do práce. Navíc svůj mobilní telefon taky používám na to, že tam mám pracovní kontakty, takže to nemám jenom na osobní použití, ale mobil taky používám v práci. A používám ho opravdu každý den a velkou část dne trávím na mobilu a nevadí mi to. A možná si říkáte, že je to ostuda, že by to být neměl.
 
S mobilem ráda fotím.
 

Ale já o sobě vím, že trávím opravdu mnoho času na mobilním telefonu, protože tam taky hraji hry. Anebo když třeba čekám ve frontě nebo jsem u lékaře v čekárně, tak samozřejmě taky hraji různé hry na mobilu. Ale já nejsem jediná! Nejsem jediný mobilní maniak v čekárně u lékaře. To, když se dívám okolo, tak vidí mnoho lidí, jak si sedí u lékaře na lavičce a taky hraji hry na mobilu a nikomu to nepřijde divné. Vždyť taky proč, žijeme v moderní době, tak proč se za mobil stydět?

Mobil má už každý.

A nevím, co je na tom divného. Navíc už i malé děti umí zacházet s mobilním telefonem, tak proč já jako dospělá bych si nemohla hrát taky s mobilem v ruce, když nemám zrovna co dělat. Sice ano, mám práci a taky dítě, ale nikdy nedávám mobil na první místo. Mobil používám na hry pouze v tu dobu, když mě momentálně nikdo nepotřebuje. Takže si někdy taky hraji hry ve vaně. Tam mě nikdo neruší a je moc fajn. A co vy? Jistě máte mobil, ale taky na něm hrajete hry nebo máte mobilní telefon pouze na volání a zprávy?