Vyklízení bytů a nebytových prostor je nápadně podobné procesu stěhování. Společným znakem je přenášení předmětů z jednoho místa na druhé, s tím, že obvykle v rámci vyklízení se většina věcí ocitá na řízených skládkách. Jak takové vyklízení vhodně zorganizovat, abyste se vyhnuli stresu a zbytečným problémům?

vyklízení bytu

Začněte tříděním – každé vyklízení bytu po zemřelém by mělo začít probírkou věcí a důkladným roztříděním. Mnoho předmětů se vám může hodit, některé z nich lze úspěšně prodat v bazaru anebo rozdat známým. A to, co se nikomu nehodí, v bytě ponechte a zavolejte si na vyklizení bytu vyklízecí firmu. S vyklízecí firmou se lze také domluvit na tom, že vám převeze některé věci na místo, kam určíte, například vaší tetě se hodí stará chladnička, vašim rodinným přátelům se zalíbila sedací souprava a váš syn by si rád vzal televizi a počítač.

nepořádek v bytě

Domluvte si schůzku s elektrikářem a plynařem – máte v bytě plynovou karmu, plynová kamna nebo v domě plynový kotel, které chcete odmontovat a využít někde jinde? Pak si sjednejte schůzku s instalatérem, který odborně všechny spotřebiče odpojí od přívodu plynu a přívodní koncovky zaslepí. Tuto práci neprovádějte sami – neriskujte nebezpečí výbuchu plynu! A chcete-li z bytu přemístit některá svítidla anebo spotřebiče zapojené do elektřiny, přičemž si nevíte rady s jejich demontáží, zajistěte si schůzku s elektrikářem.

Nebezpečné předměty – vyklízení bytů někdy provází i nepříjemné nebo přímo nebezpečné momenty. Stává se to kupříkladu tehdy, naleznete-li tu uložené barvy, ředidla, benzín, kyseliny, louhy, jedy a další chemikálie, které jsou ve sklepě nebo v komoře uzavřené v chatrných nádobách, s nimiž se musí velmi opatrně nakládat. Mohou tu být i staré vyřazené zářivkové trubice plné jedovaté rtuti. I s takovými situacemi vyklízecí firmy počítají.