Výroba schodišť se opírá o vlastnosti mnoha materiálů, kam patří bezesporu dřevo, ale i tvrzené sklo, ocel, slitina hliníku, litina, a také beton či kámen. Dáte-li přednost dřevu, získáte tím mnoho pozitiv, která od jiných řešení nelze očekávat.

Dřevo voní – vůně a pachy hrají v lidském životě důležitou roli, čichem rozeznáváme, co je nám příjemné, a co je pro nás naopak vodítkem pro zápach. Vůně dřeva je natolik svérázná a nenapodobitelná, že bývá důvodem pro upřednostnění celé řady výrobků, počínaje nábytkem a konče třeba podlahovou krytinou.

krásné schodiště

Letokruhy jsou jedinečné – cokoli vyrobíte ze dřeva, budou tu patrné letokruhy, které vyznačují životní cyklus živého stromu, každý z vás si to uvědomuje alespoň podvědomě, a i když se mnoho výrobků zhotovuje ze stromů již odumřelých, např. z polomů či vývratů, máme tu stále před sebou materiál, který kdysi vyrostl ze semene, a mnoho let tu žil s námi.

točité dřevěné schody

Vzhled – dřevo nenapodobíte ničím, žádnou imitací se vám nepodaří docílit dokonalé napodobeniny dřevěné struktury. A tak je stále dýha jen dýhou a lamino jen laminem. Schody dřevěné, zhotovené ze skutečného masivu, vám to potvrdí stejně, jako jakýkoli dřevěný nábytek.

Dřevo je teplé – chodíte doma rádi naboso? Je to celkem přirozené a doporučit vám to můžeme i venku v přírodě, pokud je k tomu vhodná příležitost a náležitý terén. Příliš časté obouvání vede k tvorbě ploché nohy a našlapování po schodech bosými chodidly posiluje obě nožní klenby a přispívá k prevenci proti plochým nohám. Bude-li však chodit příliš často po studené dlažbě a po skleněných či ocelových schodištích, nebude to nic příjemného a může to mít i nepříjemné zdravotní důsledky, proto vám doporučujeme schody dřevěné, nikoli kovové nebo betonové či kamenné. Dřevo je na dotek velmi příjemné a je teplé, resp. dobře izoluje tělesné https://ftk.upol.cz/ teplo, a proto po schodech ze dřeva můžete bosky chodit třeba každý den.