Mnoho z nás stojí pÅ™ed volbou, jakým automobilem se chystají v budoucnosti jezdit. A to nemyslím nÄ›jak vzdálenou budoucnost. Vzhledem k tomu, že bylo schváleno, že od roku 2035 se nebudou moci vyrábÄ›t nové automobily se spalovacím motorem. A tak se stále ÄastÄ›ji pÅ™edstavují modely automobilů různých znaÄek. A pÅ™edstavují nám co nejvíce elektromobilů a hybridů. A u nÄ›kterých z nich je cena tak příznivá, že se dostaneme pod cenu, která by nemÄ›la pÅ™ekroÄit jeden milion korun. Ale s tím se i nabízí otázka, zda je cena opravdu tak příznivá. VždyÅ¥ je doba obrovské inflace a mnoho rodin se pere se svým už tak dost naÅ¡ponovaným rozpoÄtem.

elektromobil

A kdyby se k tomu ještě měly přidat předražené splátky na elektromobil, pro některé rodiny by to mohlo mít fatální následky. Možná i proto se zatím moc prodeji elektromobilů nedaří. A tak se co nejvíce snaží výrobci přilákat na všemožná pozitiva, která by jízda elektromobilem přinášela. Asi největším lákadlem je, že ušetříte litry benzínu a že je i poměrně rychlá doba nabití. A mnoho modelů elektromobilů a hybridů vám také nabízí, že si můžete mezi spalovacím motorem a baterií přepínat u některých i během jízdy. A u některých je ta možnost přepínat si libovolně podle toho, co je zrovna pro vás výhodnější. A tak se strhla pomyslná bitva. I pro Českou republiku by to mělo mnohé pozitivní stránky. A to jistě zlepšení ekonomické situace. A to hlavně proto, že u nás se nacházejí největší ložiska lithia. A to je nezbytné pro výrobu lithiových baterií do automobilů. Ale zatím je jen pramálo uživatelů, kteří by tento typ vozu upřednostňovali.

elektro nabíjení

Zatím se jejich prodeje pohybují v řádech sto tisíců. Ale to se urÄitÄ› bÄ›hem pár let dost rapidnÄ› bude mÄ›nit. A jaké se nejvíce prodávají? Jsou to pÅ™edevším: Tesla model 3 anebo Renault Zoe anebo zase již zmiňovaná Tesla model Y, ale i například Hyundai a nebo Nissan, ale mezi oblíbenými znaÄkami najdete i Volkswagen a nebo Å kodu Octavii. Ale Tesla jako taková se o výrobu elektromobilu zasloužila asi nejvíce. Například výroba jejich prvních modelů jim zabrala zhruba dvanáct let. A od uvedení na trh až po nynÄ›jší dobu vyrobily již asi pÄ›t milion vozů. A momentálnÄ› se chystají otevřít další továrny, takže to jistÄ› myslí vážnÄ›. A budou se do budoucna jenom rozÅ¡iÅ™ovat.