Ti, kdo si kupují svůj vlastní byt nebo dům, velice často lamentují nad cenami takových nemovitostí. A v poslední době, kdy vzrostly ceny nemovitostí závratnou rychlostí, především. Mnozí z těch, kdo si kupují své bydlení nebo se po něm aspoň poohlížejí a sní, si zoufají, že při těch cenách jen tak ve vlastním bydlet nebudou. Protože si něco takového jen tak někdo s běžnými příjmy dovolit nemůže.

jedna mince

Někdo si pak usmyslí, že si svůj dům prostě postaví sám. A znamená to pro něj nějakou finanční úsporu nebo jinou výhodu? Něco by se možná našlo. Třeba se nasazením vlastních sil ušetří nějaká ta koruna za práci řemeslníků, a určitě je dobré, že si takový člověk může postavit takovou nemovitost, jaká mu nejlépe vyhovuje, bez nutnosti akceptovat možné nedokonalosti toho už postaveného a prodávaného, možná je tu i jiné plus. Ale i pak je cena takové nemovitosti vysoká, ne-li přímo závratná. Taková, že i na stavbu může leckdo z našinců s běžnými příjmy zapomenout.

Ale nemusí se tu rezignovat vždy. Jsou i lidé hůře finančně situovaní, kteří si přesto svůj vlastní objekt postaví. Ale než se tak stane, samozřejmě na to seženou peníze. A zdrojem peněz bývá v podobných případech hypotéka na stavbu domu https://www.fahd.cz/hypoteka-na-bydleni-rekonstrukci-stavbu-domu/. U níž dá zájemce o takové peníze prostě nějakou nemovitost do zástavy a za to dostane k dispozici peníze, za které se může dát do díla.

finanční spolupráce

Taková nebankovní hypotéka je tedy docela důležitý druh půjčky. Protože dává možnost postavit si takové bydlení, jaké si my lidé přejeme, a to bez nutnosti si na něj nejprve našetřit. Člověk může mít díky takové hypotéce peníze hned a splatit je až dodatečně.

A to se samozřejmě mnoha lidem hodilo, mnoha dalším lidem se to právě dnes hodí a určitě se najdou ti, jimž bude podobná finanční pomoc vyhovovat, i v budoucnu. Protože bydlet se chce.