Máte svůj vlastní šatník, nebo jen velké skříně, kam ukládáte své oblečení? A máte někdy pocit, že se vůbec nevyznáte, kde, co máte a vaše oblečení pořád vypadá velmi neuspořádaně? Pak možná potřebujete trochu lépe zorganizovat svůj šatník.

Pokud máte svou vlastní místnost vyčleněnou pouze na oblečení a doplňky, bude se vám organizovat podstatně lépe, protože máte spoustu volného prostoru. Pokud ne a musíte se spokojit jen s menším prostorem v podobě skříní například v ložnici, na organizaci jsou skvělé vestavěné skříně. Ty se přizpůsobí prostoru, který máte k dispozici a jejich vnitřek můžete mít přesně tak, jak chcete vy. To znamená určitý počet polic, šuplíků a podobně.

skříně

Rozdělujte si oblečení podle několika kritérií. První je sezónní oblečení. Pokud potřebujete ušetřit místo, nejlepší, co můžete udělat, je sezónní věci, o kterých víte, že je nebudete několik měsíců potřebovat vyndat ze skříně a uložit někam jinam. Pokud tu možnost nemáte, snažte se je uložit stranou tak, aby vám nepřekáželi.

Dále si rozdělte oblečení podle příležitostí. Věci, které si berete na sebe jen občas, jako třeba společenské šaty si dejte někam, kde je třeba i horší přístup ale vám to nebude vadit, protože po těchto věcech nesaháte denně. Zvlášť si pak uložte věci, co nosíte do práce, volnočasové a podobně.

oblečení

Na spodní prádlo, ponožky a podobně jsou ideálním uložištěm šuplíky. Do těch jdou dát i jednoduché organizéry, které vám pomůžou mít každý kousek prádla ve vlastní přihrádce pro lepší přehled. Šperky si uložte do nějaké šperkovnice nebo boxu, který je na šperky určený. Takové boxy bývají přehledné a budete mít krásný přehled o tom, jaké šperky máte a které si můžete vybírat. Pozor na doplňky v podobě slunečních brýlích. Nejlépe uděláte, pokud budete mít každé ve svém vlastním pouzdře nebo plátěném pytlíčku, aby nedošlo k jejich poškození.