Většina lidí, kteří mají rádi českou kuchyni, má nejspíše ráda i typická smažená jídla, jako je řízek nebo smažený sýr. My Češi jsme v podstatě schopni osmažit všechno možné, a proto je nám jedno, na čem jídlo smažíme. Myslíme si, že kvalita tuku se moc neodráží na kvalitě výsledného pokrmu, což není pravda. Tuk dokáže velmi výrazně ovlivnit chuť i toho smaženého řízku. Důležitou složkou i smažených jídel je olej, na kterém většina lidí smaží. Na čem smažíte ty?

olivový olej

Světoznámý je olivový olej, který se používal spíše k přípravě studené kuchyně, ale své místo si našel i při přípravě teplé kuchyně. Existují i olivové oleje vhodné ke smažení. Nechme teď smažení stranou, a povězme si něco o nejlepších olivových olejích. Mezi ty nejlepší se řadí extra panenský olivový olej, který u nás koupíte od několika věhlasných výrobců. Kvalitní olivy a oleje z nich se tradičně pěstují v Řecku, Itálii a Španělsku, a dnes tomu není jinak. Existují i rodiny, které se živí pěstováním oliv celá staletí. Právě z těchto států máme v nabídce ty nejlepší oleje, které mají výraznou a přesto jemnou chuť, která se rozplývá na jazyku.

lístky olivovníku

Právě tento druh oleje se hodí na zakápnutí například rajčat, sýra nebo lososa na chlebu, protože prostě chutná božsky. Vyzkoušejte ho, a už nebudete chtít žádný jiný. Máme v obchodě i velmi luxusní oleje, které se mohou stát vítaným dárkem pro někoho, kdo miluje vaření, a kdo si potrpí na kvalitních ingrediencích. Darujte tu nejlepší možnou – a tou je nejkvalitnější olivový olej.

Olivový olej má své místo v mnoha pokrmech, které si někdy připraví každý rád – typicky jde o saláty nebo různé nakládané sýry či zelenina. Právě u těchto pokrmů je důležitá chuť oleje. Dopřejte si ten nejlepší, jaký můžete koupit. Specializujeme se na dovoz olivových olejů, které jinde než u nás nekoupíte.