Ne všichni samozřejmě milují ples, ale většina lidí na plesy každoročně chodí, protože se jejich oblíbené plesy konají většinou jednou za rok, a proto se na to každý těší, protože to není tak často a lidé jsou rádi, že mohou někdy vytáhnout své společenské oblečení, které jinak šanci vytáhnout nemají. Kam jinam by si ho také mohli obléct, že? Jedině na ten ples. Některé kousky jsou navíc opravdu jen plesové, nebo se hodí třeba na svatbu. Kolikrát ale na svatbu přijdete a kolikrát jste pozvaní? Svatby také nejsou, kdo ví jak běžné události, každý, nebo alespoň většina lidí se bere jednou za život, a tak by to také mělo být, proto takových svateb za život moc nezažijeme, pokud nás nepozývají na svatbu i lidé, které moc neznáme, což většinou ne. Většinou vás na svatbu pozve buď rodina, nebo někdo, koho znáte velmi dobře. Ostatně i vy sami byste na svatbu určitě nepozvali někoho, koho neznáte zas tolik. Pozvali byste jen své blízké přátele a rodinu.

svatba

A právě proto, že takových akcí a událostí v životech moc nemáme, ale jsou super, lidé chodí na plesy. Plesová sezóna je však jen jednou za rok, proto jsou lidé natěšení, když se sezóna blíží. A to bývá právě v zimě, po Vánocích, většinou v únoru. Každý ples se většinou koná v tomto období, a to jen jednou za rok. Lidé chodí i na více plesů najednou, ale stejně je to právě jen v únoru, takže se to nezdá, ale je to dlouhá doba, než bude za rok další.

ples

Na takový ples lidé vytáhnou jednou za rok své společenské oblečení a cítí se po dlouhé době zase krásní a trochu jinak, než jak chodí oblečení například do práce. Cítí se elegantně a šik, a to je to, co se jim líbí. Dámy si na každou plesovou sezónu kupují nové šaty, protože se to koná právě jednou za rok, a tak proč ne. Dají se koupit i ve výprodeji společenských šatů velmi levně a hodně žen tohoto využívá. Muži zase naopak nosí obleky, které nejsou však ničím zajímavé, a proto mění rok co rok pouze motýlka nebo kravatu, ale obleků moc nemají.