V těle vzniká kolagen přirozenou cestou. Ale v průběhu let jeho produkce klesá a to má následně neblahý vliv na lidské tělo a zdraví. Kolagen je totiž obsažen ve vlasech, nehtech, kůži, kostech, svalech, kloubech i zubech. Je to přírodní pojivo a bez něho či při jeho nedostatku se negativní změny projeví ve všech zmíněných oblastech. Dochází tak ke vzniku a prohlubování vrásek. K menší elasticitě pokožky. Také k vypadávání a lámání vlasů i nehtů. Dochází k bolestem zad a kloubů a k typickému praskání při rozkývávání kloubů. Je dobré zvýšit příjem kolagenu ještě před vznikem problémů. A předcházet tak vzniku hlubokých vrásek a k problémům s klouby. Ovšem i při problémech, při pravidelném užívání kolagenu, dochází ke zlepšení a obnově chrupavek a dalších věcí.

pití kolagenu

Kolagen lze tak tedy doplňovat i ve stravě anebo užívání čistého kolagenu či zpracovaného kolagenu s dalšími příměsemi, které pomáhají k upevnění zdraví. Lze tak sehnat třeba kolagen s kyselinou hyaluronovou. Můžete kolagen koupit ve formě prášku, který rozpustíte ve vodě či džusu a šťávě nebo tekutý kolagen či kolagen v kostičkách. Při pravidelném užívání kolagenu tak zaznamenáte jeho pozitivní účinky ve všech oblastech. Vlasy i nehty budou zdravější, nebudou se tolik lámat. Kolagen také pomáhá na již vzniklé vrásky a pomáhá předcházet vzniku dalších. Také skvěle bojuje s celulitidou. No a samozřejmě má blahodárné účinky na pohybový aparát, kde je nepostradatelný. Kolagen lze tak užívat i při pravidelném sportování a náročných fyzických aktivitách.

pohybový aparát

Kolagen mohou brát i děti a lidé v jakémkoli věku. Ale jak bylo řečeno výše, tak s přibývajícím věkem klesá jeho přirozená produkce a tak je vhodné ho i doplnit a udržovat i pomocí toho své tělo v dobré kondici a být tak aktivní až do vysokého věku. Samozřejmě, že užívání kolagenu je jen součást zdravého životního stylu, který je nezbytný ke zdravému tělu.