Hodně lidí si chce postavit dům, protože je to mnohem lepší, nemusíte platit žádný nájem, navíc si v domě můžete provádět jakékoliv úpravy chcete, můžete si v něm dělat jaký chcete rámus, nikdo vás za to nebude soudit, protože vás ani nikdo neuslyší. Můžete si pořádat párty, které budou trvat klidně do čtyř do rána, protože to nikomu nebude vadit – pokud ovšem nebudete na zahradě vyřvávat, to by někomu už možná vadit mohlo. I tak je ale bydlení v domě velmi výhodné a lepší než v bytě, protože máte klid a všechno je vaše. Je zkrátka lepší pocit žít v budově jen s někým, s kým chcete než s dalšími x lidmi, které ani pořádně neznáte a nevíte, co jsou zač.

dřevostavba

Další věc je ta, že máte přístup k zahradě, což ocení hlavně pejskaři, kteří doteď bydleli v bytě a museli pokaždé vylézat z teploučka a obléct se nějak vhodněji, protože se svým mazlíčkem šli na veřejnost, třeba někam do parku. Na své zahradě si jednak můžete jít i nazí, navíc můžete psa pustit ven samotného, nikam vám neuteče, to je další výhoda, kterou byste měli zvážit, pokud uvažujete nad tím, že se přestěhujete do domu. Dům je prostě na plné čáře lepší, máte i klid, protože domy jsou většinou na místech, kde je klid, tedy na vesnicích. I když nemáte třeba vše po ruce tak věřte, že ten klid je naprosto boží a nebudete litovat.

chatka

Zde se ale dostáváme k otázce, zda-li si chcete dům postavit a nebo se stěhujete do hotového a postaveného domu, který jste si pouze koupili a nestavěli. Pokud jste už dům koupili, nemusíte nic řešit. Pokud budete stavět, toto je pro vás. Rozhodně si předem vypočítejte, kolik peněz zhruba budete potřebovat na hrubou stavbu, protože ta se musí postavit najednou, aby nic nepopraskalo, takže na to si dávejte pozor a všechny finance zvažte pořádně, klidně i několikrát. Další věc je počítat s tím, že sice nebudete platit žádný nájem a podobně, ale vytápění domu je trochu něco jiného než bytu . Proto se připravte i na takovéto výdaje. Zjistěte si, jaké firmy jsou nejlepší jednak co se týče kvality, ale také peněz. Můžete za kvalitnější klidně zaplatit méně. Také co budete vlastně stavět. Dřevostavba asi vyjde levněji.