Je samozřejmě docela pochopitelné, že když se zajímáme o nějaký dům, zaujmou nás na něm v první řadě jeho stěny a střecha a teprve následně i to, na čem takový objekt stojí, pozemek. Má to logiku, protože to nad zemí je první vidět a to nám samozřejmě také poskytuje ty služby, jež od nemovitostí očekáváme. A pozemek se tedy zdá být ve srovnání s tím ostatním méně podstatný.

Ovšem ten, kdo chce stavět, se tímto nesmí nechat zmást. A nemůže rozhodně začít tím, že si postaví střechu, aby mu nepršelo na hlavu, pak stěny, aby mu do jeho vznikajícího objektu nemohl lézt nikdo nepovolaný, a teprve nakonec začne uvažovat o tom, kam si ten dům umístí. Naopak – musí si nejprve sehnat stavební pozemek a až na něm pak budovat, hezky odzdola směrem vzhůru.

čas jsou peníze

Takže se koupí pozemek.

Jenže jak? Vlastně docela složitě. A to proto, že kdekdo zjistí, že na něco tak drahého vlastně nemá peníze. A než si je našetří, pokud si je vůbec někdy dokáže našetřit, uteče dlouhá řada let. Takže se sen o stavbě domu často začne rozplývat hned zkraje, ještě dříve, než se vůbec s nějakou tou stavbou začne.

balíčky dolarů

Ale nemusí se tak stát. Protože i ti, kdo nemají peněz nazbyt, si takovou vhodnou parcelu pořídit mohou. A to díky tomu, že existuje hypotéka na pozemek, kterou si my lidé můžeme od nebankovní společnosti brát, abychom si právě onen nezbytný kus pozemku koupili. Stačí, když tu zastavíme nějaký ten nemovitý majetek, a můžeme dostat i tolik peněz, kolik potřebujeme, a to za podmínek, jaké nám budou vyhovovat. A jediné, na co tu musíme myslet, je pochopitelně to, abychom si nabrali jen takovou půjčku, jakou zvládneme splatit.

Díky zástavě nemovitosti tu neodmítnou nikoho. Ani toho, kdo má záznamy v registrech dlužníků nebo jiné nedostatky, které bankám vadí. Protože tady nejde o peníze od banky. A proto je tu tato půjčka všem stavebníkům daleko dostupnější.