Bez mobilního telefonu já osobně bych už se nikdy neobešla. Líbí se mi, že je tak moc praktický, že se mohu během chvilky s někým kdykoliv a kdekoliv spojit. Tedy když je tam signál. Protože si taky vzpomínám na tu dobu, když jsem šla s přítelem na houby do lesa. Bylo opravdu krásné počasí a my jsme si řekli, že když je tak pěkně a zrovna bylo po dešti, tak určitě porostou houby. A vždyť se přece říká, rostou jak houby po dešti!

Díky mobilu jsme z lesa venku.

Takže jsme s přítelem vzali koše, nožík a šli jsme do lesa. Příteli jsem řekla, že les znám, že jsem tam chodila už jako malé dítě a že je to les mého dětství. Měli jsme u sebe taky mobilní telefony pro případ nouze, kdybychom potřebovali pomoct, protože od toho přeci mobilní telefony jsou. S přítelem jsme tedy nasedli do auta a popadli věci a jeli jsme do zmíněného lesa. Tam jsme zaparkovali na příslušném místě, vzali jsme si opět své věci a šli jsme do lesa. A ihned musím zmínit, že na začátku lese jsme už začali nacházet opravdu krásné houby. Přítelem jsme si řekli, že je to úplná bomba, že uděláme nejen smaženici z hub anebo houbovou buchtu, ale že také budu houby sušit.

Jsem ráda, že v mobilu je GPS.

Protože mám totiž velmi ráda sušené houby v polévce a taky v omáčce. Jenomže jak jsme šli hlouběji do lesa, tak jsme se asi ztratili. Nemohli jsme najít cestu odkud jsme přišli. Rychleji jsem chtěla mobilním telefonem zavolat sestru, jenomže nebyl signál. Byla jsem v šoku a přítel taky. Naštěstí to všechno ale dopadlo skvěle, protože najednou příteli mobil naskočil, že už tam má signál. Takže rychle si zapnul GPS, a nakonec jsme asi po půl hodině vyšli z lesa k autu. Bylo to asi na poslední chvíli, jinak bych se asi zbláznila. Takže jsem ve finále ráda, že existuje skvělá GPS, která je v mobilním telefonu. Kdoví, co by se stalo, kdyby příteli mobilní telefon nenaskočil nebo nebyl signál.